joi, 21 iunie 2012

Vasluiul incepe cu dreptul campania de pregatire. 1-0 cu campioana Albaniei

FC Vaslui a învins cu scorul de 1-0 campioana Albaniei, KF Skënderbeu Korçë, grație golului marcat de Liviu Antal.

Liviu Antal a debutat cu gol la FC Vaslui. Acesta a reușit golul victoriei în primul amical al vasluienilor din Austria, contra formație campioanei Albaniei, Skenderbeu Korce. Golul a fost marcat pe final de primă repriză (40), iar jocul a fost unul plin de durități și s-a disputat pe o vreme neprielnică, la ora jocului plouând torențial.

Augusto Inacio a folosit în prima repriză următorul unsprezece: Straton - Milanov, Cordoș, Constantin, Sălăgean - N'Doye, Varella - Antal, Stanciu, Sânmărtean - Wesley. În partea a doua, antrenorul lusitan a trimis pe teren și restul jucătorilor pe care i-a avut la dispoziție.

Următorul joc al vasluienilor este programat pe 24 iunie, de la ora 19:00, contra celor de la Lankaran. Khazar (Azerbaidjan).